2009     2010    2012    2013    2014
ZVON

Milé sestry a bratři,

Čekatelský lesní kurz ZVON otvírá prostor pro „zvuk“ skautského společenství. Sdílení přírody, zážitků, zkušeností, společenství i osobního prostoru, her a spousty dalších skautských radovánek. Věříme, že čekatelství je důležitým mezníkem na cestě skauta. Vydej se s námi na tuto cestu k čekatelství a nechte se rozeznít skautingem.

Zvon    Zvon - skauting

Symbol zvonu je pro naše společenství velká metafora o smyslu a hloubce čekatelství ve skautingu. Zvon je odlit z litiny, která v sobě obsahuje správný poměr jednotlivých kovů. Tak i skauting je složen z důležitých prvků, které jsou tajuplně smíchány a tvoří jedinečný zvuk. Pojďte s námi poodhalit tajemství slitiny skautingu…

"ten, kdo umí v sobě rozezvučet skauting"

Člověk - čekatel

Zvon sám o sobě nezvučí je vždy někým rozezvučen. Čekatel je ten, kdo se snaží v sobě rozezvučet  skautingu, aby poté uměl i v druhé rozeznít zvukem skautingu.

Společenství    Prostor – oddíl, společnost

Díky sjednocení  člověka a zvonu se prostorem šíří zvuk, stejně jako by se mezi námi měla šířit myšlenka skautingu. Rozeznívání zvonu v nás i druhých je předávání opravdové radosti ze skautování. Prostor, kde se tento zvuk šíří je oddíl, společnost, v které se tak díky tomu šíří myšlenka skautingu.

Kontaktní údaje:
Vůdce kurzu: Kontaktní osoba kurzu:
Jiří Müllner
Haškova 17, 638 00 Brno
E-mail: jmullner@seznam.cz
Petra Veselá
Kpt. Rubena 443, 667 01 Židlochovice
E-mail: veselice@centrum.cz

Copyright © 2009 - 2012, Roman Kratochvíl - Všechna práva vyhrazena.